masaz 

Dotyk i ciepło dłoni drugiego człowieka mogą zdziałać cuda, a dotyk pełen akceptacji, szacunku i profesjonalizmu niesie dobroczynne oddziaływanie nie tylko na nasze ciało, ale również na myśli i uczucia. 

W czasach ustawicznego zabiegania i stresu, znalezienie czasu dla siebie i poświęcenie choć paru chwil na zadbanie o swoje ciało jest najlepszą profilaktyką wielu chorób zarówno somatycznych jak i psychicznych. Korzystanie z masażu leczniczego czy relaksacyjnego jest pięknym prezentem, za który nasz organizm podziękuje nam dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Już w czasach starożytnych zdawano sobie sprawę z dobroczynnego działania masażu. Dziś masaż jest ogólnodostępny zarówno w gabinetach specjalistycznych, salonach masażu czy obiektach SPA. Jest wiele rodzajów masażu, które mają charakter leczniczy, relaksacyjny, wyciszający czy pobudzający. Żaden opis nie jest w pełni w stanie oddać istoty danego masażu, dlatego warto w kontakcie bezpośrednim lub telefonicznym z masażystą dobrać zabieg do inywidualnych potrzeb i obecnego stanu zdrowia.

 

WSKAZANIA DO MASAŻU:

  • stany bólowe z medycznym wskazaniem do masażu,
  • po dużym wysiłku umysłowym i fizycznym,
  • utrzymujący się stres, lęk, stany depresyjne,
  • nerwice i stany napięcia nerwowego,
  • bezsenność
  • potrzeba relaksu i odpoczynku, 
  • pielęgnacja – masaż połączony z zabiegami kosmetycznymi poprawia kondycję skóry i usuwa oznaki starzenia oraz leczy zaburzenia zdolności odżywczych skóry,
  • zadbanie o kondycję w sezonie martwym, a także przygotowanie do wzmożonego wysiłku sportowego,
  • leczenie przewlekłej niewydolności układu krążenia, chorób naczyń limfatycznych i krwionośnych,zaburzenia pracy żołądka i jelit (także zaburzenia perystaltyki),
  • podczas ciąży: zmniejszanie bólu w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, bólu karku i pleców, spuchniętych łydek, wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie
  • przy chorobach i zwyrodnieniach kręgosłupa,
  • zaniki mięśniowe (porażenia, niedowłady, bezczynność).

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU:

  • stany gorączkowe,
  • choroby zakaźne,
  • nowotwory,
  • ostre i podostre zapalenie narządów miednicy małej,
  • powiększenie węzłów chłonnych,
  • stany ropne, niezależnie od ich umiejscowienia,
  • zapalenie naczyń limfatycznych,
  • zaawansowana miażdżyca,
  • świeże zakrzepy, żylaki, zapalenie żył,
  • wszystkie jednostki chorobowe w stanie zapalnym i ostrym, niezależnie od ich umiejscowienia.

W OFERCIE:

 (CENNIK WAŻNY OD 1.02.2024 R.)

NAZWA MASAŻU:

CZAS TRWANIA:

CENA:

MASAŻ KLASYCZNY CAŁOŚCIOWY

70 min.

140,00 PLN

MASAŻ KLASYCZNY CZĘŚCIOWY

ok. 30 min.

80,00 PLN

MASAŻ PLECÓW ZE STABILIZACJĄ GŁOWY

40 min.

90,00 PLN

MASAŻ PLECÓW I MASAŻ STÓP

40 min.

90,00 PLN

MASAŻ PLECÓW I KOŃCZYN DOLNYCH

50 min.

110,00 PLN

MASAŻ PLECÓW Z PRZYGOTOWANIEM TERMICZNYM

50 min.

100,00 PLN

MASAŻ RELAKSACYJNY CAŁOŚCIOWY

70 min.

140,00 PLN

MASAŻ RELAKSACYJNY CZĘŚCIOWY

30 min.

 80,00 PLN

HINDUSKI MASAŻ GŁOWY I OBRĘCZY BARKOWO-KARKOWEJ

45 min.

110,00 PLN

LECZNICZY MASAŻ OJCA KLIMUSZKO

60 min.

120,00 PLN

MASAŻ WIBRACYJNY MISĄ TYBETAŃSKĄ

60 min.

140,00 PLN

MASAŻ WIBRACYJNY MISĄ TYBETAŃSKĄ

30 min.

80,00 PLN

MASAŻ ENERGETYCZNY GŁOWY, DŁONI I STÓP

40 min.

110,00 PLN

MASAŻ GŁOWY, DŁONI I STÓP POŁĄCZONY Z TERAPIĄ DŹWIĘKAMI MIS

40 min.

110,00 PLN

MASAŻ KOBIDO

ok.50 min.

140,00 PLN

MASAŻ KULAMI QIGONG

ok.60 min.

140,00 PLN

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

ok.60 min.

150,00 PLN

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

ok. 90 min.

180,00 PLN

MASAŻ GORĄCĄ MISĄ TYBETAŃSKĄ

ok. 60 min.

140,00 PLN

MASAŻ RELAKSACYJNY „NIESKOŃCZONOŚĆ”

ok.60 min.

140,00 PLN

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ UDA, POŚLADKI

ok. 40 min.

90,00 PLN

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ UDA,POŚLADKI, BRZUCH, PLECY

ok.70 min.

140,00 PLN

PULSING I ROZLUŹNIENIE

ok.50 min.

140,00 PLN

MASAŻYKI DZIECIĘCE Z ZABAWĄ/TERAPIA

ok.45 min

100,00 PLN

 

W gabinecie wykonywana jest również REFLEKSOTERAPIA STÓP. Refleksoterapia stóp to zabieg wykonywany na odsłoniętych stopach. Masaż punktów reflektorycznych stóp oddziałuje na cały nasz organizm. Uciskanie punktów odpowiedzialnych za doskwierające nam choroby może wywoływać pewien dyskomfort, jednakże jest to „cena, którą płacimy” za efekt terapeutyczny zabiegu, możemy odczuwać bolesność poszczególnych receptorów, mogą się też pojawić takie odczucia w ciele jak np. ukłucia w poszczególnych narządach, dreszcze, odczucie ciepła lub zimna. Podczas serii zabiegów można zaobserwować również objawy detoksykacji organizmu. Jest to znak, że terapia jest skuteczna i prowadzi do poprawy jakości naszego życia i zdrowia. Wszystkie objawy są jednak sprawą indywidualną każdego pacjenta. U jednych osób będą obserwowane bardzo wyczuwalnie, u innych cały proces przebiegnie niejako bez obserwowalnych reakcji ubocznych. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej na łóżku do masażu. Masowane są gołe stopy dlatego należy je przed zabiegiem odświeżyć, co poprawia komfort zabiegu zarówno od strony pacjenta jak i terapeuty. Podczas zabiegu używane są olejki do masażu. Zabieg wykonywany jest na pograniczu bólu i przyjemności.
Można skorzystać z pojedynczego zabiegu, jednakże w celach terapeutycznych należy wykonać średnio ok. 6-12 zabiegów, najlepiej 2-3 zabiegi tygodniowo.

Koszt pojedynczego zabiegu to 90,00 PLN, zakupione w pakiecie: 6 zabiegów 500,00 PLN , 12 zabiegów 1000,00 PLN

Jaki masaż wybrać? Co jest dla mnie najlepsze?

O tym, który masaż jest najbardziej odpowiedni warto porozmawiać z masażystą. Zapyta on o stan naszego zdrowia, przebyte choroby, zabiegi operacyjne i aktualne leczenie. Wysłucha również sugestii i oczekiwań ze strony pacjenta. Dobierze odpowiedni masaż, środek do masażu i wskaże konieczną ilość i częstotliwość zabiegów. Opowie jak ten masaż wygląda i jaki ma wpływ na organizm. 

Warto pytać! Warto podzielić się również tym jaki docisk nam odpowiada. Masaż to nie jest kara lecz cudowne spotkanie z ciepłem dłoni i profesjonalizmem osoby masującej.

Jak przygotować się do masażu?

Masaże wykonywane w gabinecie, z wyjątkiem masaży z misami tybetańskimi, są zabiegami wykonywanym na gołym ciele. Wskazane jest by pacjent przychodząc na zabieg był odświeżony, co poprawi komfort zabiegu zarówno od strony pacjenta, jak i masażysty. Masaże wykonywane są w pozycji leżącej na stole do masażu lub siedzącej na specjalistycznym krześle. Zabiegi wykonywane są na jednorazowych podkładach, zmienianych po każdym pacjencie. Do masażu stosowane są odpowiednie atestowane olejki. W przypadku uczulenia na olejek, masaż może być wykonywany na oliwce dla niemowląt lub oleju naturalnym. Dla własnego komfortu, pacjent może przynieść swój ręcznik kąpielowy.

 PAMIĘTAJ! Po każdym masażu należy wypić większe ilości płynów, najlepiej wody niegazowanej.