misy

MISY TYBETAŃSKIE – „KĄPIEL W DŹWIĘKACH”

Muzyka zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa”

Claude Debusy

Pragnę zaprosić Cię do krainy dźwięku.

Tu nie są potrzebne słowa. Cudowne brzmienie i roznoszące się wibracje przenoszą nas do krainy wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe. Dźwięki i wibracje mis tybetańskich skierowane są do każdej osoby, która chce doświadczyć w sobie harmonii i piękna. Ich brzmienie i wibracje oddziałują na wszystkie sfery człowieka – jego duszę, ciało i umysł. Jest to niezwykła „kąpiel w dźwiękach” o leczniczych właściwościach. Pozwala na zatrzymanie się TU I TERAZ i doznanie niesamowitych wrażeń słuchowych i bezpośrednich wibracji na ciele. Przynosi duże korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Kto raz zakocha się w tych dźwiękach będzie chciał po nie wracać.

Misy tybetańskie nazwane są często misami nepalskimi, ponieważ wytwarzane są głównie w Nepalu. Ich historia sięga kilku tysięcy lat. Były używane zarówno jako przedmioty codziennego użytku, jak i przy różnego rodzaju rytuałach. Spożywanie pokarmu w misach przez kobiety spodziewające się dziecka, miało niejako służyć ich zdrowiu i wzmocnieniu. Współcześnie używa się ich jako instrumentów wspomagających medytację, służących do gry i tworzenia muzyki, a także do masażu, relaksacji oraz zabiegów wspomagających zdrowie fizycznie i psychiczne.

Wśród korzyści z terapii misami tybetańskimi można między innymi wymienić:

  • głęboki stan relaksu i odprężenie całego organizmu,
  • redukcja stresu i stanów depresyjno – lękowych,
  • łagodzenie dolegliwości bólowych,
  • zmniejszenie uczucia przewlekłego zmęczenia,
  • wspomagająco w leczeniu skutków chemioterapii,
  • wspomagająco w walce z bezsennością,
  • uspokojenie i pogłębienie oddechu,
  • likwidacja napięć mięśniowych,
  • zmniejszenie bólu i dyskomfortu osób chorych na fibromialgię,
  • stymulowanie kreatywności,
  • harmonizacja półkul mózgowych,
  • poprawa słuchu,
  • poprawa koncentracji uwagi, pamięci i zdolności do działania.

Przeciwskazania:

  • pierwszy trymestr ciąży,
  • rozrusznik serca ( możliwe oddziaływanie na aurze),
  • choroby psychiczne,
  • świeże rany, poparzenia,
  • ostre stany zapalne,
  • infekcje z wysoką temperaturą
  • niechęć pacjenta do zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu:

Do zabiegu nie trzeba się rozbierać. Należy mieć na sobie wygodny, luźny strój – najlepiej z włókien naturalnych, pozbawiony guzików i metalowych elementów. Do zabiegu zdejmujemy okulary i biżuterię.

Przebieg zabiegu:

Standardowy zabieg odbywa się w pozycji leżącej na odpowiednio przygotowanym materacu. Podczas zabiegu misy umieszczane są wokół ciała, bądź na ciele pacjenta. Pobudzone pałką misy wydają dźwięk oraz powodują wibracje, które przenikają w głąb komórek naszego ciała. Każdy zabieg składa się z dwóch części – wstępnej, mającej charakter relaksacyjno – odprężający i zasadniczej – skoncentrowanej na indywidualnej potrzebie pacjenta. Pacjenci, którzy nie mogą mieć zabiegów w pozycji leżącej, mogą skorzystać ze zmodyfikowanego zabiegu w pozycji siedzącej.

Czas trwania zabiegu od 30 do 60 minut.

Walory dodatkowe:

W pracy z dźwiękiem wykorzystuję również inne nietypowe instrumenty:

Koshi i Zaphir – dzwonki wietrzne to instrumenty wyrabiane ręcznie u stóp Pirenejów. Ich kojące dźwięki pozwalają nam cofnąć się w czasie do okresu dzieciństwa, działają wyciszająco i relaksująco.

Ocean Drum zwany inaczej „bębnem oceanicznym” lub „szumem oceanu”. Jest to instrument imitujący dźwięki fal oceanu co pozwala nam się przenieść w atmosferę wakacji i czasu pełnego relaksu.

Kij deszczowy - to instrument pochodzący z Ameryki Południowej. Jest to wysuszony i wydrążony pęd kaktusa, którego kolce zostały wbite do środka, by hamować przepływ umieszczonych we wnętrzu nasion. Dźwięki wydawane przez poruszane we wnętrzu nasiona imitują krople deszczu spadające na ziemię,

Guiro żaba - pocierając specjalną pałką o drewniany instrument kształtem przypominajacym żabę uzyskujemy dźwięk zbliżony do rechotu żaby.

Spring Drum - bęben sprężynowy, potocznie nazywany burzowcem. Ten niepozorny instrument wydaje zaskakujące dźwięki, przypominające odgłosy zbliżającej się burzy.  Spring drum (bęben sprężynowy) posiada u dołu membranę, do której przymocowana jest sprężyna. Gdy wprawimy sprężynę w ruch - jej wibracja przenosi się na membranę, dzięki czemu efekt akustyczny jest bardzo głośny. U góry instrumentu również mamy membranę - nieco inną, silniejszą, w którą możemy uderzać dłonią. Dodatkowo w tubie bębna, z boku, wycięta jest okrągła dziura, dzięki której możemy tworzyć interesujące efekty. 

Jambe instrument muzyczny z Afryki (najpopularniejszy na zachodzie kontynentu), stanowiący rodzaj kielicha jednomembranowego bębna.

W pracy z pacjentem, w zależności od potrzeb sięgam również po wyżej wspomniane instrumenty, by dostarczyć mu jak najwięcej doznań słuchowych i przenieść do krainy pięknych wyobrażeń. Muszę jednak stwierdzić, że dźwięki i wibracje mis tybetańskich, same w sobie mają ogromną moc oddziaływania i najczęściej wykorzystuję przede wszystkim ich moc terapeutyczną.

 W OFERCIE GABINETU:

TERAPIA DŹWIĘKIEM WRAZ Z CENNIKIEM OBOWIĄZUJĄCYM OD 1.02.2024 R.

 

NAZWA ZABIEGU:

CZAS TRWANIA:

CENA:

KONCERT „KĄPIEL W DŹWIĘKACH” GRUPOWY

60 min.

60,00 PLN

KONCERT „KĄPIEL W DŹWIĘKACH” DLA PAR

60 min.

150,00 PLN

ZABIEGI SPECJALISTYCZNE

40 min.

100,00 PLN

ZABIEG HARMONIZUJĄCY

40 min.

100,00 PLN

TERAPIA USZNA Z MASAŻEM USZU

30 min.

70,00 PLN

MASAŻ WIBRACYJNY MISĄ TYBETAŃSKĄ

60 min.

140,00 PLN

MASAŻ WIBRACYJNY MISĄ TYBETAŃSKĄ

30 min.

80,00 PLN

MASAŻ WRZĄTKIEM – GORĄCĄ MISĄ TYBETAŃSKĄ

ok. 60 min.

140,00 PLN