o-mnie1Nazywam się Weronika Karaś. Z wykształcenia jestem nauczycielem terapeutą. 23 lata mojego życia poświęciłam na pracę z dziećmi i ich rodzicami. Przez 15 lat pracowałam   w oddziałach integracyjnych, a moimi podopiecznymi byli również uczniowie borykający się z problemami zdrowotnymi o różnej etiologii. Zarówno w pracy zawodowej, jak i w  codziennym życiu zetknęłam się z różnymi jednostkami chorobowymi wobec których medycyna konwencjonalna była bezradna. Obserwowałam również jak wielkie spustoszenie w ludzkim organizmie czyni stres i jakie są tego konsekwencje dla naszego zdrowia i codziennego funkcjonowania. W wyniku obserwacji, wywiadów, rozmów zarówno z dziećmi jak i z osobami dorosłymi zauważyłam jak wzrasta zapotrzebowanie na nieinwazyjne, bezpieczne i pozafarmakologiczne metody zarówno wspierania zdrowia fizycznego i psychicznego, jak również na prowadzenie działań o charakterze profilaktycznym. To wszystko sprawiło, że systematycznie  podnosiłam swoje kwalifikacje zawodowe, poszerzałam wiedzę i umiejętności drogą studiów podyplomowych, kursów, warsztatów i studiów własnych nad literaturą. Poszukiwałam również niekonwencjonalnych metod pracy, dlatego też kilka lat pracowałam z dziećmi specjalnej troski jako kynoterapeuta. Widząc jak wielkie znaczenie terapeutyczne ma „dobry” dotyk, ukończyłam kursy masażu: klasycznego, relaksacyjnego, hinduskiego głowy, masaż bańką chińską, masaż kulami Qigong, masaż Ojca Klimuszko, masaż indiański, masaż punktowy, głęboko relaksujący masaż Kleopatry oraz kursy refleksoterapii stóp i twarzyoraz świecowania uszu. Ukończyłam również certyfikowany kurs Terapii Polarity w Warszawie uzyskując uprawnienia terapeuty Polarity. Powyższe umiejętności stanowiły dla mnie dodatkowe wsparcie dla zabiegów bioenergoterapeutycznych z wykorzystaniem terapii Reiki.Moją życiową pasją jest  praca z dźwiękiem. Muzyka towarzyszyła mi podczas nauki i codziennych obowiązków. Przynosiła mi często ukojenie i rozładowanie emocji, stymulowała do działania. W ramach pracy zawodowej z dziećmi również bardzo często opierałam się na terapeutycznym oddziaływaniu dźwięków. Gdy po raz pierwszy usłyszałam dźwięki mis tybetańskich, zrozumiałam, że od zawsze szukałam ich brzmienia. Ukończyłam więc trzy stopnie kursu terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis tybetańskich według tradycyjnego przekazu himalajskiego. Kurs ten pozwolił mi na uzyskanie bardzo silnego narzędzia pracy zarówno z dziećmi jak i z osobami dorosłymi. Już podczas zabiegów autoterapii przekonałam się o dobroczynnym działaniu mis. Ich dźwięki i wibracje w dużej mierze redukowały mój stres, likwidowały napięcie emocjonalne oraz zlikwidowały ataki astmy i nadciśnienie. O wielu pozytywnych aspektach oddziaływania mis dowiadywałam się również od osób, którym wykonywałam zabiegi.
W codziennej pracy z dźwiękiem wykorzystuję również niekonwencjonalne instrumenty jak gong, Zaphir, Koshi, miseczki Zen, kij deszczowy, jambe, guiro, Ocean Drum, bęben sprężynowy. Ukończyłam kurs muzykoterapii organicznej co umożliwiło mi optymalne wykorzystanie wymienionych instrumentów.

Nie do każdego odbiorcy trafia jednak przekaz dźwiękiem czy dotykiem. Dla wielu osób tylko korzystanie z urządzeń specjalistycznych daje pełną efektywność i satysfakcję. Z myślą o tych osobach ukończyłam w EEG Instytucie w Warszawie specjalistyczny kurs „Teoria i praktyka EEGBiofeedback w neuropsychoterapii”, co dało mi uprawnienia trenera EEG Biofeedbacku I stopnia do prowadzenia terapii EEGBiofeedback. Po ukończeniu kursu zakupiłam urządzenie AVS PSIO oraz Biofeedback GSR umożliwiające mi pracę z pacjentem nad redukcją stresu. Posiadam również specjalistyczny system EEGBiofeedback. Urządzenie to pozwala na usprawnienie pracy mózgu ze szczególnym zwróceniem uwagi na obszary odpowiedzialne za pamięć krótkotrwałą i koncentrację uwagi.

O GABINECIE

GABINET TERAPII NATURALNYCH stworzyłam z myślą o osobach w różnym wieku, którym zależy na poprawie jakości życia i zadbaniu o zdrowie fizycznei psychiczne. Z wykorzystaniem pozafarmakologicznych, bezpiecznych i nieinwazyjnych metod pragnę prowadzić działania prozdrowotne oraz wspierać sprawne funkcjonowanie fizyczne i psychiczne moich pacjentów. Chcę również służyć osobom, które chcą lepiej funkcjonować we współczesnym świecie, pozbyć się stresu i zadbać o swoje TU I TERAZ.

W ramach gabinetu świadczone są następujące usługi:

 • treningi EEGBiofeedback;
 • terapia Polarity;
 • terapia i redukcja stresu (AVS PSIO, terapia Polarity, masaże relaksacyjne,leczniczy masaż Ojca Klimuszko,biomasaże, zabiegi z wykorzystaniem mis tybetańskich, terapia dźwiękiem, również treningi EEG w oparciu o PIP Biofeedback GSR, ćwiczenia wizualizacyjne i oddechowe);
 • masaże: klasyczny całościowy, klasyczny częściowy (grzbiet i kręgosłup, obręcz barkowo – karkowa, kończyny górne, kończyny dolne), leczniczy relaksacyjny masaż rytmiczny, leczniczy relaksacyjny masaż synchroniczny, relaksacyjny masaż stóp,  masaż energetyzujący, masaż wibracyjno – dźwiękowy, masaż wrzątkiem, masaż hinduski głowy,masaż bańką chińską, masaż Ojca Klimuszko, masaż indiański, masaż punktowy, masaż kulami Qigong, masaż lodem, głęboko relaksacyjny masaż Kleopatry,  masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi, biomasaż.
 • refleksoterapia stóp, refleksoterapia twarzy;
 • terapia dźwiękiem i terapeutyczne oddziaływanie wibracjami mis tybetańskich i gongów;
 • koncerty z wykorzystaniem gongów, mis tybetańskich i instrumentów archaicznych;
 • głęboki relaks z wizualizacją i ćwiczeniami oddechowymi;
 • świecowanie uszu;
 • wyjazdowe stawianie baniek;
 • zabiegi Reiki,
 • kursy REIKI 1, 2 i 3 stopnia,
 • R.E.S.E.T. - zabieg odprężający mięśnie szczęki i wyrównujący staw skroniowo - żuchwowy.

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Podstawę stanowi holistyczne – całościowe podejście. Dla każdego pacjenta zabiegi są dobrane stosownie do potrzeb, stanu zdrowia, możliwości czasowych i finansowych. W przypadku zabiegów długoterminowych istnieje możliwość skorzystania z korzystnych pakietów i rabatów.


SERDECZNIE ZAPRASZAM DO SKORZYSTANIA Z OFERTY!